Mockmuhl - Mainz (178 km) Assmannshausen (39 km)
Door: Jan
Blijf op de hoogte en volg Jan
19 Juli 2015 | Duitsland, Rüdesheim am Rhein
Na rijp beraad kwamen we tot de conclusie dat de trein onze beste optie was, we winnen wat tijd en de hoogtemeters worden met twee vingers in de neus overwonnen. We vinden ons zelf eigenlijk watjes maar het is helaas niet anders.
Station Mockmuhl heeft niet de doorloop als een Utrecht Centraal en komt meer overeen het uitrijden van Langeraar met de auto.. Twee opties of we gaan noordwaarts of zuidwaarts. De webmaster had alle opties voor ons op een rijtje gezet qua tijden en overstappunten en wij kozen om het noorden (Wurzburg) over te slaan en via Bad Friederichshall en Mannheim naar Mainz te gaan. De kaartjesautomaat vormde vandaag geen obstakel voor ons en om kwart voor 10 zaten wij netjes in de trein met kaartjes maar zonder reservering voor de fiets. We waren incognito verkleed gegaan en die ene keer dat de conducteur voorbij kwam begon hij niet over de fietsen. Goed gelopen dus.
De overstaptijden waren geen enkel probleem en netjes op tijd kwamen wij in Mainz aan. Eerste stop was het bedrijf met de grote gele M om ons daar om te kleden in fietstenue. De milkshakes keken ons verlekkerd aan en omdat het weer eens wat anders is als een bakker hebben wij er maar gelijk een gekocht. Al vrij snel zaten wij weer terug op de route, de Rijn route die wij voor het eerste deel zullen volgen. Ook al missen we deze keer de afslag… in Nederland moeten we nu wel weer uit komen.
De 30 kilometer gingen langs de Rijn waar het heel druk was met plaatselijke fietsers, logisch want het was zondag natuurlijk. Een boomstam die onder de weg het fietspad omhoog duwde was onze enige heuvel van vandaag en na 30 vlakke kilometers kwamen we aan op de camping in Assmannshausen. We waren niet de enige fietsnomaden vandaag want na ons kwamen er nog heel wat bij.
Mijn telefoon mocht ik opladen bij een gronings echtpaar die vroeg hoeveel kilometer wij al gefietst hadden. Toen ik het antwoord gaf zei ze op zijn Grunnegs: “ Zo dat is een eind” . Ik weet niet of we het vanavond nog droog houden, het is warm en een beetje raar. Veel wind en af een toe een beetje regen. Hoe dan ook we gaan toch proberen om vanaf hier toch maar te fietsen en nu de buurvrouw een wijntje komt brengen drinken we daar maar op.
Vraag is wel of dit een wijntje is hier uit de heuvels rondom Assmannshausen want ze staan hier bekend om de wijn. Ach dat maakt ook niets uit…
Proost! Tot morgen.
-
19 Juli 2015 - 21:39
Trudy Van Kessel:
Hoi Jan en Bram,
Tja de trein is zo gek nog niet.
Wijn is ook geweldig lekker maar Rijn....doe mij de LEK maar.
O,ja ik ga zo een glaasje (rijnwijn) op jullie goede reis drinken.
Dus mannen: Proost hoor.
Maar goed jullie komen nu toch weer de goede kant op.
En nu vooruit blijven trappen, dan komt alles goed.
Trudy -
04 September 2015 - 22:32
Jan Versluis:
Beste naamgenoot. Ik ben toevallig terechtgekomen op je website met het verslag van je fietstocht die je dit je dit jaar hebt gereden.Ik heb het verslag in grote lijnen gelezen van je fietstour.Ik vond het interessant want ik heb verleden jaar samen met mijn zoon ook deze tocht gemaakt met de fiets. Onze tocht begon in Wieselburg (Oosterijk),en eindigde in mijn woonplaats Waddinxveen.Het was een schitterende fietstocht die ons bracht langs o.a. de steden Linz,Regensburg,Gunsehouzen,Rotenburg,Mains,Frankfurt,Bonn,Keulen,Dussedorf,Driebergen en toen naar huis in Waddinxveen.We hebben over deze fietstocht 13 dagen gedaan.Ik vind het uniek dat jij als naamgenoot deze fietstocht gedeeltelijk heeft gemaakt. Met hartelijke groet van Jan Versluis Waddinxveen.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley